Historie Brandweer Hengelo

Historie Brandweer Hengelo

Hierbij willen wij de Stichting Historie Brandweer Hengelo aan u voorstellen. Onze Stichting bestaat uit een bestuur van 6 personen, en wordt nauw bijgestaan door een Technische Commissie van 10 personen. Op 2 personen na, die in de civiele sector werkzaam zijn geweest, hebben alle leden een brandweer achtergrond uit verschillende (bedrijfs) brandweerkorpsen.

Iedere maandagochtend is het bestuur en de technische commissie aanwezig in de brandweerkazerne van Hengelo Centrum voor overleg, reparatie, restauratie en onderhoud van ons expositiemateriaal en rijdend materieel. Naast veel klein expositiemateriaal bezit onze stichting enkele historische hefboombrandspuiten, motorspuit-, schuimblus-, aggregaat- en poederblusaanhangers. Het oudste bouwjaar gaat terug tot 1827. Daarnaast hebben wij een oldtimer autospuit van het merk Ford Thames type 800 met bijbehorende motorspuitaanhanger, afkomstig van de vroegere machinefabriek Gebr. Stork & Co. Deze wordt regelmatig ingezet bij evenementen, optochten, jubilea en intochten van Sinterklaas.

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten